strona główna przygoda z pisaniem poezja proza
 

 

LUCYFERA  (Wydawnictwo 12 Posterunek, wydanie pierwsze, premiera: 18.05.2017 na Warszawskich Targach Książki.)

„LUCYFERA” to najbardziej heretycka ze wszystkich powieści. Bohaterowie, podróżujący po Prowansji, przez przypadek odkrywają największe tajemnice chrześcijaństwa. Co ukrywa Watykan? Jaka jest prawdziwa historia Jezusa? Czy, aby na pewno, to On był Mesjaszem, czy może ktoś, kogo Kościół próbował wymazać z ewangelii? Kim była tajemnicza osoba nie odstępująca Jezusa ani na krok? Ta powieść zburzy spokój wszystkich chrześcijan! To polska odpowiedź na „Kod Leonarda da Vinci”.

"LUCYFERA" to powieść współautorska, napisana z Wojciechem Michałem Cegielskim. Projekt okładki i ilustracje: Piotr Woźniak.

 

przeczytaj recenzję zamów książkę

 

 

WIEŻA BOGA (wyd. JAM, 2015) wydanie drugie, zmienione
.....................................................(poprzednie wydanie wyd. TAO, 2006) Niezwykłe to opowieści, pełne zagadkowych postaci, mrocznych sekretów i zaskakujących zdarzeń. Świat realny przenika się tu ze światem nadrealnym, rzeczywistość miesza się z wizjami, najprostsze słowa pełne są alegorii. A do tego pięknie budowany, pełen metafizyki nastrój. Choć opowieści są różne, mają wspólnego bohatera: jest nim TAJEMNICA

Oto rekomendacje z tylnej okładki:

Wyjątkowa tematyka i mistrzowskie rozwiązania – jak w najlepszym kryminale. Fantazja, magia, metafizyka... czyta się jednym tchem i z ciekawością sięga po kolejne opowiadanie. Każdą z tych historii mam w sobie nadal. Bardzo mnie poruszyły. Nie wszystko wiemy, nie wszystko rozumiemy... A ostatnie opowiadanie, „32 grudnia”, rozbawiło mnie do łez... Tego dnia, gdy dostałam książkę, zamierzałam napić się czerwonego wina. Tak się zaczytałam, że zapomniałam i o winie, i o świecie.
Danuta Błażejczyk – piosenkarka

„Życie jest formą istnienia białka, tylko w kominie coś czasem załka...” – pisała Agnieszka Osiecka. Oniryczne fantazje, gnostycyzm, spirytyzm, rzeczywistość niematerialna, sen jako inny wymiar rzeczywistości. Jerzy Masłowski tworzy światy, w których granica pomiędzy materialnym a duchowym nie istnieje. Istnieją natomiast moralne wybory, choć rozstrzygane niekoniecznie przez tych, przed którymi stają.
Ewa Siedlecka – dziennikarka „Gazety Wyborczej”

Czytając opowiadania Masłowskiego, czułem się jak mały chłopiec, który chciał się przejechać na karuzeli, tymczasem wsiadł do diabelskiego młyna. A kiedy jest już po wszystkim, żałuje, że tak krótko trwała ta przejażdżka, i chciałby jeszcze.
Andrzej Staszczyk – scenarzysta

Postanowiłem sobie, że będę czytać „Wieżę Boga” tuż przed snem, na zasadzie: codziennie jedno opowiadanie i zasypiam. Okazało się, że Jurek Masłowski nie pozwala, aby się z nim szybko rozstać! Tej samej nocy przeczytałem wszystkie opowiadania i bladym świtem skończyłem lekturę.
Sławek Wierzcholski – muzyk, kompozytor, lider zespołu Nocna Zmiana Bluesa

Książka dostępna jest:

Empik (papierowa)
http://www.empik.com/wieza-boga-maslowski-andrzej-jerzy,p1119418809,ksiazka-p

Ebooki

Google Play
https://play.google.com/store/books/details/Jerzy_Andrzej_Mas%C5%82owski_Wie%C5%BCa_Boga?id=DWXrCgAAQBAJ

IBooks
https://itunes.apple.com/pl/book/wieza-boga/id1076193934?l=pl&mt=11

Gandalf
http://www.gandalf.com.pl/e/wieza-boga-a/

Ravelo
http://www.ravelo.pl/Wieza-Boga-Jerzy-Andrzej-Maslowski,p200152097.html?p_action=3206100001

Selkar
http://selkar.pl/ebook-wieza-boga

Lideria
http://www.lideria.pl/Wieza-Boga-Jerzy-Andrzej-Maslowski_p200152097.html?p_action=3206100001

Inbook.pl
https://www.inbook.pl/p/s/833370/ksiazki-elektroniczne/pamietniki,--dzienniki/wieza-boga

 

 

 
 

COŚ ŚMIESZNEGO - BAJKI DLA DOROSŁYCH (TAO, 2004)

Od Wydawcy:

... niezwykle zabawne, pełne niecodziennych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji opowiastki są satyrą na współczesne czasy….
... Ogromnym atutem książki jest cykl ilustracji pt.” Biologia nowożytna, czyli słownik żyjątek polskich”, z tekstami Jerzego A. Masłowskiego i ilustracjami Jacka Frankowskiego.