strona główna przygoda z pisaniem poezja proza
 
 

ET IN ARCADIA EGO .(premiera: 10 luty 2016)

Od Wydawcy:

Et in Arcadia Ego to trzeci tomik poetycki Jerzego Andrzeja Masłowskiego. Znajdują się tu wiersze i piosenki znane z wcześniejszych publikacji, jak też utwory nigdy dotąd niewydawane. Do książki dołączono dwie płyty CD, na których ballady i piosenki poety wykonują znakomici artyści scen polskich.

Et in Arcadia Ego – sentencja ta widnieje na słynnym obrazie pędzla Guercina. Malarz umieścił ją na nagrobnej płycie. Obok napisu spoczywa czaszka, na którą w milczącej zadumie patrzą pasterze.
Et in Arcadia Ego dosłownie przetłumaczone znaczy: I ja w Arkadii. Ale dlaczego w sentencji nie ma czasownika? Może dlatego, by słowa brzmiały ponadczasowo? A może, by nadać im bardziej wieloznaczny wymiar? I ja (żyłem) w Arkadii – zdaje się mówić czaszka. A może: I ja (jestem) w Arkadii – przypomina Śmierć?
A może to jeden z pasterzy, zwracając się do swego towarzysza, mówi: I ja (też będę żył) w Arkadii – wierząc, że po śmierci trafi do cudownej krainy z pogranicza marzeń i snów?

przeczytaj wierszezobacz okładki płytzamów tomik

 

 

BALLADY JESIENIĄ PISANE  (premiera: 15 listopada 2015)

Od Wydawcy:

"Ballady jesienią pisane" to płyta wydana z okazji 25 lecia pracy twórczej Jerzego Andrzeja Masłowskiego - poety i autora tekstów piosenek, który jak nikt inny potrafi zgłębić nasze dusze i skłonić do refleksji nad uciekającym zbyt szybko życiem. Każda ballada z tej płyty jest perłą. Na płycie znajdują się utwory, które doskonale znamy i kochamy ale są też nowe, prapremierowe, które z pewnością, już wkrótce wejdą do kanonu polskiej piosenki.

zobacz okładkę płytyzamów płytę

 

 

POMARAŃCZE W JERUZALEM (premiera: 14 maja 2011)

Od Wydawcy:

"Pomarańcze w Jeruzalem” to płyta z piosenkami napisanymi i zaśpiewanymi w piwniczno-poetyckim klimacie. Utwory są nostalgiczną wędrówką po ukochanych miejscach… To kilka słów do kogoś bliskiego… To także wciąż niedokończone rozmowy z Bogiem… Dużo tu wspomnień, pożegnań, refleksji nad przemijaniem…

Piosenki śpiewają prawdziwi mistrzowie nastroju doskonale znani miłośnikom poezji śpiewanej.
Do płyty dołączono tomik ilus
trowany niezwykłymi grafikami.

przeczytaj wierszezobacz okładkę płytyzobacz zwiastun

 

 
 

SŁOŃCA (premiera: 30 październik 2008)

Od Wydawcy:

„Słońca” to zbiór najnowszych, bardzo osobistych wierszy, będących nastrojowymi podróżami po niezwykłych wszechświatach.
Do książki dołączono płytę CD z najnowszymi piosenkami autora, w premierowych wykonaniach polskich artystów. Utwory na płycie, to mieszanka poezji śpiewanej, klimatów latynoskich i jazzu.

przeczytaj wierszezobacz okładkę płyty posłuchaj zwiastun

 

 

 

 
 

KIEDY UMIERA ANIOŁ (premiera: 04 kwiecień 2005)

Od Wydawcy:

„Kiedy umiera anioł” to zbiór niezwykle nastrojowych, magicznych wierszy, pełnych niecodziennych postaci, niezwykłych skojarzeń i nieoczekiwanych zakończeń. Pełno tu opowieści o spełnionej, ale - częściej - niespełnionej miłości, o samotności, o szaleństwie…

Do zbiorku dołączono płytę CD z piosenkami autora w znakomitych wykonaniach znanych artystów. Klimat płyty utrzymany jest w charakterze krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”. Z uwagi na ogromne zainteresowanie nie tylko wierszami, ale też piosenkami, na rynku pojawiła się także sama płyta pt. „Kiedy umiera anioł”. Całkowity zysk ze sprzedaży wydawnictw przeznaczono na wsparcie Domu Aktora Weterana w Skolimowie.

przeczytaj wierszezobacz okładkę płytyposłuchaj zwiastunzamów płytę